משרד המתמחה בדיני נזיקין 

תאונות דרכים, תאונות עבודה, ביטוח לאומי, נזקי גוף 

תאונת עבודה

ניסיון העבר מלמד כי רובנו סבורים כי מקום העבודה הוא בדרך כלל המקום "הבטוח". אבל המציאות מלמדת אותנו כי תאונות עבודה מתרחשות לעיתים קרובות וברוב המקרים שלא בשליטתנו. מקום העבודה שלנו יכול פעמים רבות להזיק לגופנו ובריאותנו. בין אם זה נפילה מסולם, שאיפת חומר מזיק, בעיות גב כתוצאה מהרמת משא כבד או אפילו תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה ממנה.

לפי חוק הביטוח הלאומי, תאונת עבודה היא תאונה שאירעה לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו. משכך, אירוע שהוזכר לעיל מזכה את הנפגע בפיצוי מביטוח לאומי.

ישנם 3 סוגי פגיעות בעבודה:

תאונת עבודה -  הגדרתה: תאונה שאירעה תוך כדי ו/או עקב העבודה,  לרבות תאונות דרכים הן בדרך לעבודה והן בדרך חזרה מהעבודה.

מחלת מקצוע  -המדובר במעין "רשימת מכולת" של מחלות המופיעות בתקנות כמחלה שנגרמה כתוצאה מחשיפה לחומרים או לסביבה כחלק מתנאי העבודה.

מיקרוטראומה -פגיעה שנגרמה כתוצאה מפעולות ממושכות ונשנות של העובד כחלק מאופי העבודה.

חשוב לדעת! תאונת עבודה תיחשב גם אם התרחשה למבוטחים כאשר היו בדרך מביתם אל העבודה או מהעבודה אל ביתם או ממקום עבודה אחד למקום עבודה אחר. לפיכך, יתכנו מצבים בהם פציעה בעקבות תאונת דרכים תוכר גם כתאונת עבודה.

חשוב מאוד כי הליך הטיפול בתביעה של תאונות עבודה מול המוסד לביטוח לאומי יטופל על ידי עו"ד המתמחה בתחום בכדי למנוע טעיות שאח"כ קשה למנוע.

עו"ד עמי יפרח מטפל ביסודיות ובמקצועיות בתחום תאונות עבודה, הדבר כולל הגשת התביעה לקביעת דרגת נכות, הכנת חוות-דעת רפואיות בתחומי הפגיעה השונים, ייצוג בוועדות הרפואיות בנוכחות עו"ד עמי יפרח, בחינת החלטות הוועדה באמצעות מומחים רפואיים, הגשת ערעורים לוועדה הרפואית לעררים (במידת הצורך), והגשת ערעורים אל בית-הדין לעבודה.

יש לציין כי על-פי חוק, רק עורך דין תאונות עבודה רשאי לייצג את הנפגע מול הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי, ורשאי לטעון בפני הוועדה.

לעו"ד עמי יפרח ניסיון רב  בייצוג נפגעים בפני הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי.

ראיית העולם ודרך העבודה של עו"ד עמי יפרח מתחילה עוד הרבה לפני הועדה, כאשר עו"ד עמי מלווה ומסייע במילוי והגשת תביעה רלוונטית, צירוף המסמכים הנדרשים, וזאת תוך כדי יצירת קשר ומעקב מול ביטוח לאומי.

כמו כן, הכנה ותדרוך על ידי עו"ד עמי אשר מבין היטב את המגבלה התפקודית של הנפגע/ת ובקיא בהתנהלות בועדות ביטוח לאומי.

עו״ד עמי יפרח מכיר את תקנות הנכות של הביטוח הלאומי ויודע להתאים את המגבלה התפקודית לתקנות. טיעון נכון מחייב את הועדה להתמקד בתקנה הספציפית ולהתייחס אליה.

בזמן הועדה, לעורך דין עמי יפרח יש יכולת לעשות הבחנה בין עיקר לטפל ולשים דגש על התלונות הרלוונטיות בהתאם לתאונה ולפגיעה, ולטעון בגינן.

עו"ד עמי יפרח יודע בדיוק מה הן הזכויות המגיעות לנפגע/ת, מכיר את ההשלכות של כל קביעה של ביטוח לאומי, ובמידה ויש התנגשות בין זכויות, הוא ידע כיצד לנהוג.

יש לכך חשיבות אם עולה הצורך לערער על קביעת הועדה, עו"ד עמי  מנוסה מאוד וידע מתי כדאי לערער וכיצד לנסח את הערעור ומתי להימנע מכך שכן התוצאה שהתקבלה ראויה ומספקת.

התייעצו עכשיו עם עו"ד עמי לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות! חשוב לזכור כי תשלום ש"ט במשרדנו הוא על בסיס הצלחה בלבד!